Могила, вочевидь, належала козаку Івану Глобі (Фото:Білицький краєзнавчий музей)

Поховання з кам’яним хрестом знайшли неподалік від села Лівобережна Соколка.

Про цю цікаву знахідку повідомляє видання Новини Полтавщини з посиланням на Білицький краєзнавчий музей.

Знайти поховання вдалося завдяки небайдужим кобелячанам Ярославу Бобрищеву та Руслану Вознюку.

Місцеві говорили: «то якийсь коваль похований», «помер чумак у дорозі». Але письмові джерела кажуть, що в могилі, найімовірніше, похований козак Сокальської сотні Іван Федорович Глоба. Син Федора Дем’яновича та Євдокії Семенівни, він народився 1717 або 1722 року. Мав молодшого брата Федора, був одружений з жінкою на ім’я Анастасія і встиг завести дев’ятьох дітей.

Працівниками Білицького краєзнавчого музею разом із колегами з Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні було проведено фотофіксацію пам’ятника, а також встановлено обміри. У майбутньому науковці планують перевірити гіпотезу про приналежність могили козаку.

Дослідники також планують з’ясувати подробиці про Івана Глобу: як він став козаком, яке господарство мав, і чи точно похований у могилі саме він, а не, скажімо, один із його чотирьох синів, яких теж звали Іванами?

Результати обстеження та досліджень будуть подані до відділу культури, туризму, молоді та спорту Кобеляцької міської ради для складання облікової документації на пам’ятку історії місцевого значення.

От Admin