Новий будівельний матеріал коштує недорого і вирішує проблему забруднення довкілля (Фото:Сісванті Зураіда)

Група японських учених, яка розробила формулу бетону з використаних підгузків, представила перший будинок з цього незвичайного будівельного матеріалу.

Команда спроєктувала одноповерховий будинок площею близько 36 квадратних метрів. При цьому за допомогою перероблених підгузків вдалося заощадити два кубометри будівельних матеріалів.

Використання відходів для виробництва будівельних матеріалів скоротить кількість сміття, яке відправляють на звалище.

За словами команди, це також може зробити будинки доступнішими. Це особливо важливо для жителів країн, що розвиваються, таких як Індонезія в Південно-Східній Азії. Там попит на недороге житло перевищує пропозицію.

За останні 30 років кількість людей у містах Індонезії зростала приблизно на 4% на рік. І дедалі більше людей переїжджає з сіл у міста. Очікується, що до 2025 року понад дві третини індонезійців житимуть саме там, каже Сісванті Зураіда. Інженер-еколог, вона працює в Університеті Кітакюсю в Японії.

Зураіда родом з Індонезії. За її словами, відходи, які виробляють люди, вже стають проблемою в цій країні. А демографічний бум в Індонезії збільшує попит на житло. З цієї причини вчена сподівається, що її розробка набуде широкого поширення.

От Admin