Руїни замку шукали два роки (Фото:Radio France — Alice Marot)

Будівлю IX століття було знайдено в лісі Росхайм в Ельзасі. Спочатку вона належала папі Леву IX.

Розкопки в цій місцевості ведуться вже два роки. У них бере участь група з 20 добровольців, до яких входять студенти-археологи, під керівництвом історика Трістана Мартіна.

Дослідникам уже вдалося розкопати залишки стін і фундамент. Раніше вони ховалися під шаром щебеню та землі.

Повідомляється, що спочатку замок під назвою Пурпуркомпф був досить великим для свого часу, його розміри становили 19×12×10 метрів.

Для чого його будували, точно невідомо. Можливо, він був будинком папи римського, а можливо, чимось на кшталт митного поста. Це припущення було висунуто через розташування будівлі.

Під час розкопок також було виявлено фрагменти арбалета, які вказують на військове значення замку. Проте Мартін застерігає від поспішних висновків, доки не буде проведено і завершено подальші розкопки.

Що цікаво, археологи також знайшли шматочки давньоримської кераміки. Це може означати, що до будівництва замку на пагорбі могли жити громадяни імперії. Або, що теж імовірно, папські будівельники могли прикрасити ефектними артефактами стіни замку.

Замок Пурпуркопф, крім свого історичного та архітектурного значення, зберігає в собі легенду, що передається з покоління в покоління. Згідно з місцевим фольклором, тут колись жив таємничий лицар, який володів надприродними здібностями. Розповіді говорять про його здатність керувати стихіями.

https://www.youtube.com/embed/wC2yXTH5MhA?controls=0

От Admin