Податок мали заплатити за нерухомість із «зайвими» квадратними метрами — приватні будинки понад 120 кв. м та квартири з площею понад 60 кв. м.
Сплатити податок потрібно було протягом 60 днів — до 31 серпня. Якщо квитанція не надходила, то громадянин мав самостійно звернутись до податкової.
Тим, хто не встиг це зробити вчасно, доведеться заплатити штраф. При затримці сплати податку до 30 календарних днів, розмір штрафу становить 5% суми боргу, при затримці понад 30 календарних днів — 10%.
Читайте також: Онлайн-реєстрація нерухомості: стало відомо, для мешканців яких областей вже доступна послуга в Дії
Скільки довелося платити
Сума оплати була прив’язана до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року і не мала перевищувати 1,5% за квадратний метр. Звітний рік у 2023 році — 2022 рік.
Мінімальна зарплата у січні 2022 року становила 6 500 гривень. Тож максимальна ставка за кожен зайвий квадратний метр не могла перевищувати 97 гривень 50 копійок.
Якщо ваша квартира має 70 кв. м (норматив перевищено на 10 кв. м), то вам потрібно було заплатити 975 гривень. Якщо ж ваше житло набагато більше за норму, то і суми мали бути вищими.
Читайте також: Скільки коштує квартира в новобудові в Києві, Львові, Одесі та Вінниці — рейтинг найдорожчих міст від ЛУН
Кому не нараховували податок на нерухомість
Насамперед, це власники чиє житло відповідає нормам. Також через повномасштабне вторгнення запровадили послаблення, тому фізичним особам не нараховували податок на нерухомість, якщо об’єкти нерухомості або їх частини:
— розташовані на територіях, на яких ведуться або вели активні бойові дії;
— розташовані на територіях, що знаходяться в тимчасовій окупації, або тимчасово окуповані російською армією;
— виявилися непридатними для проживання через військову агресію російської федерації проти України.
Читайте також: Ціна квартирного питання. Паніка на ринку закінчилася — де найвигідніше купувати нерухомість в Україні