Ймовірно, це буде найбільший із трьох фондів, створених Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних мікросхем, який також відомий як Великий фонд.
За словами співрозмовників видання, однією з основних сфер інвестицій стане обладнання для виробництва чипів.
Зазначається, що президент Сі Цзіньпін уже давно наголошує на необхідності досягнення Китаєм самозабезпеченості напівпровідниками.
За словами двох співрозмовників видання, створення нового фонду було схвалено китайською владою в останні місяці. Ще один співрозмовник агентства зазначив, що Міністерство фінансів Китаю планує виділити 60 млрд юанів.
Також співрозмовники видання зазначають, що процес збору коштів, імовірно, займе кілька місяців. Наразі невідомо, коли буде запущено третій фонд або чи буде внесено подальші зміни до плану.
До числа спонсорів двох попередніх фондів Великого фонду входять міністерство фінансів і багаті державні підприємства, такі як China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation і China Telecom.
Протягом багатьох років Великий фонд надавав фінансування двом найбільшим китайським заводам з виробництва мікросхем — SMIC і Hua Hong Semiconductor, а також виробнику флеш-пам’яті Yangtze Memory Technologies і низці більш дрібних компаній і фондів.
Як пише Bloomberg, санкції США не змогли перешкодити Китаю освоїти 7-нанометровий техпроцес виробництва чипів. Такі висновки засновані на аналізі новітнього смартфона Mate 60 Pro підсанкційної Huawei. Його процесор Kirin 9000s виявився повністю виробленим у Китаї компанією SMIC.